Kredi Kartları

Akbank Free Card Avantajları, Tarifeleri, Faiz Oranları, Yıllık Üyelik Ücreti

Akbank Free Card, Axess kredi kartının tüm avantajlarına sahip, farklı hizmet ve talimat verebildiğiniz, tarife seçerek ister taksitli, indirimli, bol chip paralı alışveriş yapabildiğiniz kredi kartıdır. Free Card’ın  Hizmetleri ve […]

Akbank Free Card, Axess kredi kartının tüm avantajlarına sahip, farklı hizmet ve talimat verebildiğiniz, tarife seçerek ister taksitli, indirimli, bol chip paralı alışveriş yapabildiğiniz kredi kartıdır.

Free Card’ın  Hizmetleri ve Talimatları Nelerdir?

 • Avivasa Bireysel Emeklilik sistemine ödeme talimatlarını Akbank Free Card ile verebilirsiniz. Emekliliğe Yatırım Planı sözleşmeleri için verdiğiniz ödeme talimatı karşılığında 50 TL Chip para kazanabilirsiniz.
 • Kira, aidat, sigorta, kredi gibi ödemelerinizi EFT/Havale ile Akbank FreeCard kredi kartınızdan verebilirsiniz. EFT / Havale yapılan işlem tutarının %3’ü işlem ücreti olarak kredi kartınıza yansıtılmaktadır.
 • Free Card’ınıza ücretsiz ek kart tanımlatabilir ve limitini belirleyebilirsiniz.
 • Kredi kartınıza Ekstra Limit belirleyebilirsiniz.
 • Elektrik, Su, Doğalgaz gibi faturalarınızı Free Card’ınız ile fatura başına 0,50 TL işlem ücreti karşılığında ödeme talimatı verebilirsiniz. (Turkcell, Vodafone, Avea, Superonline faturalarında işlem ücreti alınmamaktadır.)
 • Akbank’ın sunduğu Elekronik Ekstre özelliği sayesinde, kağıt olarak 1,90 TL olan hesap özetinizi e-postanız ile ücretsiz alabilirsiniz.
 • 100 TL ve üzeri tüm harcamalarınızı ister erteleyebilir, isterseniz taksitlendirebilirsiniz. Ekstre  erteleme için alınan işlem ücreti, işlem vergi ve fon hariç 5TL’dir. Ayrıca ertelenen her ay için tutarın %1,99’u alınmaktadır. Taksitli işlem ücreti ise %1,99 faiz , işlem ücreti ayrıca taksitlendirilen tutarın %1’i yansıtılmaktadır.
 • Free Card’ınız ile B tipi likit Fon talimatı vererek birikim yapabilirsiniz.
 • SGK Prim ödemelerini Free kredi kartınız ile yapabilirsiniz. 500TL altındaki ödemelerden %1, 500TL üzeri ödemelerden %1.25 oranında işlem ücreti alınmaktadır.
 • Ayrıca Free Card sahipleri Sarı Hat‘tan 7/24 yararlanabilmektedir.

Free Card Tarifeleri nelerdir?

Kredi kartınızda size uygun tarifeleri seçerek indirimli, taksitli, faiz indirimi, chip para gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz.Tarifeler; Herkese Uygun Tarife,  Dolu Dolu Chip Para, Faiz İndirimi, Taksit Tarifesi, İndirim Tarifesi’dir. Tarifelerden yararlanmak için Akbank Free Card tarifelerine önceden kayıt olmanız ve şartlarını kabul etmeniz gerekmektedir. Tarifelerde işlem ücreti veya ödeme sözü gibi şartlar vardır. Daha detaylı bilgi için 444 25 25 müşteri ilişkilerine danışın.

Free Card’ın Limit Arttırımı nasıl yapılır?

Akbank Free Card limit artırma talebinde bulunmak için;,

 • Akbank Telefon Bankacılığını 444 25 25 numaralı telefonu arayarak limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. .
 • Akbank İnternet Şubesi www.akbank.com adresinden Kredi Kartı menüsünden Limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz.
 • En yakın Akbank şubesine giderek FreeCard limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca düzenli limit artış talimatı vererek, limitinizin otomatik olarak artmasını sağlayabilirsiniz.

Free Card Üyelik Ücreti ve Faiz Oranları Nedir?

Akbank Free kredi kartının yıllık kredi kartı aidat / üyelik ücreti bulunmamaktadır.

Free Card Faiz Oranları
Akdi Faiz Oranı %2,34
Alışveriş Faiz Oranı %2,34
Limit Aşım Faiz Oranı %2,34
Nakit Avans Faiz Oranı %2,34
Vade Farklı Taksitli İşlemler Kredi Faiz Oranı %1,99

Faiz oranlarına KKDF ve BSMV dahil değildir.

 


12 Comments

 1. MUSA

  ben akbank free kart çıkardım bana FREE kartı tanıdıklarına öner her önerdiğin işi kart sahibi olursa çıkartana ve önerene yani bana 15 tl chip para kazanacağımı söylediler ama nedense önerdiğim ailem dostlarıma ne hikmetse FREE kart değil de gold vs. gibi kartlar önerilmiş ve hatta söylemeden gönderilmiş.Kusura bakmayın ama insanlar enayi değil nasıl sevdiklerim benim için kart çıkarıyorlarsa bu saçmalık üçkağıt yüzünden bir daha akbankın önünden geçmezler akbankın bunu yapacağını hiç beklemezdim üç kağıt yapacağını doğrusu

 2. FEHMİ BAŞTÜRK

  BEN DE TELEFONLA YAPTIĞIM BANKA GÖREVLİLERİNDEN ALDIĞIM BİLGİYE GÖRE YILLIK KART AİDATI YOK DEDİLER BENDE MÜRACAT ETTİM.KART ADIMA ÇIKTI GETİRDİLER.ELLERİNDE BİR SÖZLEŞME SÖZLEŞMEDE DE 75 TL YILLIK KART AİDATI OLDUĞU BELİRTİYORLAR.5-6 SAYFA KADAR DA SÖZLEŞME METNİNİ GÖRÜNCE ALEHİMDE DAHA NE OLUMSUZ ŞEY İSTENMEKTEDİR DİYE KARTI KABUL ETMEDİM GERİ GİTTİ.SAKIN BENİM GİBİ İNCELEMEDEN ARAŞTIRMADAN MÜRACATTA BULUNMAYIN.

 3. müşteri hızmetlerını ara aydahatı almıyorlar alsalarda geri ıyade edıyor herbanka aydaatıstıyor benın paramı gerıverdıler

  • hknpro

   kart ile ilgili yurtdışı taksit yapıyormu diye görevliye sordum. yapıyor dedi. sözleşmeyi gönderin hemen imzalayacağım dedim. kıvırmaya başladı bence uzak durun.

  • selman

   artık şakır şakır alıyorlar aidatı şikayet var sitesine bakın akses kart aidatı şikayetleri aniden çoğaldı.

 4. cihan

  Freee kredi kartı nasıl olurda kullandığım diğer axess kredi kartıyla bağlantısı olabilir kredi kartını gönderiyorlar kullanalibilir bakiye diğer kullandığım kartla nasıl olurda aynı olur ben bu kartı hiç kullanmadim bu kart in kendi limiti yokmu yada saçma sapan şeyler müşteri hizmetlerini aradım 1 tanesi diyor ki o kredi kartı değil diğeri diyor ki kredi kartı ama kullandığın axessle bağlantılı doyor… Önemli not arkadaslar;bu 2 personelin ses kayıtlarını aldım ve mahkemeye intikal ettireceğim sizde konuşmalarınızi özellikle banka personeli ile kayıt edin…

 5. hakan

  Nesi free be herşeye para alıyorlar, taksitli alışveriş yapamadıktan sonra ne anlamı kaldı taksitli alışveriş için ayrıyeten fark ödüyon. ben alacaktım vaz geçtim daha az üyelik aidatı alan bir kart bulacam en iyisi o.

 6. Mehmet Gürekin

  Merhaba göndermiş olduğunuz free kart ile ilgili olarak benimle irtibat kuran müşteri hizmetleri kartı kullanmam halinde 50 çip para karta yükleneceğini beyan etti ancak bi türlü yüklemedi çip para yükleninceye kadar kartı kesinlikle kullanmatacağım. Ayrıca bu 2. Defa müşteri hizmetleriniz talan söylüyor ilk yalanda kartı kırdım bundan sonrada çip para yüklenmeden kullanmayacağım

  LG Mobile’dan gönderildi

 7. Ercan Aksoy

  20 lira nakit avans çektim 10 küsür lira işlem parası kestiler sizce normal mi?

 8. Zilan

  Babamın free kartı var ben bi kullanayım dedim babam hiç kullanmadı içinde limit olucağınıda sanmıyodum internet üzerinden alışveriş yapayım dedim alişveriş onaylandı ben anlamadım bişey nasıl oluyo bu hiç kullanılmayan bi kartın içinde nasıl limit oluyo acaba kartın içinde kendiliğinden verilen bi limit mi var beni bi açıklığa kavuşturun aklım karıştı napmam gerekiyo üstüne faiz falan gelmez mi

Bağlantı Bildirimleri / Ping

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.