Kredi Kartları

Akbank Free Card Avantajları, Tarifeleri, Faiz Oranları, Yıllık Üyelik Ücreti

Akbank Free Card, Axess kredi kartının tüm avantajlarına sahip, farklı hizmet ve talimat verebildiğiniz, tarife seçerek ister taksitli, indirimli, bol chip paralı alışveriş yapabildiğiniz kredi kartıdır. Free Card’ın  Hizmetleri ve […]
En Uygun Kredi Seçenekleri

Akbank Free Card, Axess kredi kartının tüm avantajlarına sahip, farklı hizmet ve talimat verebildiğiniz, tarife seçerek ister taksitli, indirimli, bol chip paralı alışveriş yapabildiğiniz kredi kartıdır.

Free Card’ın  Hizmetleri ve Talimatları Nelerdir?

 • Avivasa Bireysel Emeklilik sistemine ödeme talimatlarını Akbank Free Card ile verebilirsiniz. Emekliliğe Yatırım Planı sözleşmeleri için verdiğiniz ödeme talimatı karşılığında 50 TL Chip para kazanabilirsiniz.
 • Kira, aidat, sigorta, kredi gibi ödemelerinizi EFT/Havale ile Akbank FreeCard kredi kartınızdan verebilirsiniz. EFT / Havale yapılan işlem tutarının %3’ü işlem ücreti olarak kredi kartınıza yansıtılmaktadır.
 • Free Card’ınıza ücretsiz ek kart tanımlatabilir ve limitini belirleyebilirsiniz.
 • Kredi kartınıza Ekstra Limit belirleyebilirsiniz.
 • Elektrik, Su, Doğalgaz gibi faturalarınızı Free Card’ınız ile fatura başına 0,50 TL işlem ücreti karşılığında ödeme talimatı verebilirsiniz. (Turkcell, Vodafone, Avea, Superonline faturalarında işlem ücreti alınmamaktadır.)
 • Akbank’ın sunduğu Elekronik Ekstre özelliği sayesinde, kağıt olarak 1,90 TL olan hesap özetinizi e-postanız ile ücretsiz alabilirsiniz.
 • 100 TL ve üzeri tüm harcamalarınızı ister erteleyebilir, isterseniz taksitlendirebilirsiniz. Ekstre  erteleme için alınan işlem ücreti, işlem vergi ve fon hariç 5TL’dir. Ayrıca ertelenen her ay için tutarın %1,99’u alınmaktadır. Taksitli işlem ücreti ise %1,99 faiz , işlem ücreti ayrıca taksitlendirilen tutarın %1’i yansıtılmaktadır.
 • Free Card’ınız ile B tipi likit Fon talimatı vererek birikim yapabilirsiniz.
 • SGK Prim ödemelerini Free kredi kartınız ile yapabilirsiniz. 500TL altındaki ödemelerden %1, 500TL üzeri ödemelerden %1.25 oranında işlem ücreti alınmaktadır.
 • Ayrıca Free Card sahipleri Sarı Hat‘tan 7/24 yararlanabilmektedir.

Free Card Tarifeleri nelerdir?

Kredi kartınızda size uygun tarifeleri seçerek indirimli, taksitli, faiz indirimi, chip para gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz.Tarifeler; Herkese Uygun Tarife,  Dolu Dolu Chip Para, Faiz İndirimi, Taksit Tarifesi, İndirim Tarifesi’dir. Tarifelerden yararlanmak için Akbank Free Card tarifelerine önceden kayıt olmanız ve şartlarını kabul etmeniz gerekmektedir. Tarifelerde işlem ücreti veya ödeme sözü gibi şartlar vardır. Daha detaylı bilgi için 444 25 25 müşteri ilişkilerine danışın.

Free Card’ın Limit Arttırımı nasıl yapılır?

Akbank Free Card limit artırma talebinde bulunmak için;,

 • Akbank Telefon Bankacılığını 444 25 25 numaralı telefonu arayarak limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. .
 • Akbank İnternet Şubesi www.akbank.com adresinden Kredi Kartı menüsünden Limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz.
 • En yakın Akbank şubesine giderek FreeCard limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca düzenli limit artış talimatı vererek, limitinizin otomatik olarak artmasını sağlayabilirsiniz.

Free Card Üyelik Ücreti ve Faiz Oranları Nedir?

Akbank Free kredi kartının yıllık kredi kartı aidat / üyelik ücreti bulunmamaktadır.

En Uygun Kredi Seçenekleri
Free Card Faiz Oranları
Akdi Faiz Oranı %2,34
Alışveriş Faiz Oranı %2,34
Limit Aşım Faiz Oranı %2,34
Nakit Avans Faiz Oranı %2,34
Vade Farklı Taksitli İşlemler Kredi Faiz Oranı %1,99

Faiz oranlarına KKDF ve BSMV dahil değildir.

 


5 Comments

 1. MUSA

  ben akbank free kart çıkardım bana FREE kartı tanıdıklarına öner her önerdiğin işi kart sahibi olursa çıkartana ve önerene yani bana 15 tl chip para kazanacağımı söylediler ama nedense önerdiğim ailem dostlarıma ne hikmetse FREE kart değil de gold vs. gibi kartlar önerilmiş ve hatta söylemeden gönderilmiş.Kusura bakmayın ama insanlar enayi değil nasıl sevdiklerim benim için kart çıkarıyorlarsa bu saçmalık üçkağıt yüzünden bir daha akbankın önünden geçmezler akbankın bunu yapacağını hiç beklemezdim üç kağıt yapacağını doğrusu

 2. FEHMİ BAŞTÜRK

  BEN DE TELEFONLA YAPTIĞIM BANKA GÖREVLİLERİNDEN ALDIĞIM BİLGİYE GÖRE YILLIK KART AİDATI YOK DEDİLER BENDE MÜRACAT ETTİM.KART ADIMA ÇIKTI GETİRDİLER.ELLERİNDE BİR SÖZLEŞME SÖZLEŞMEDE DE 75 TL YILLIK KART AİDATI OLDUĞU BELİRTİYORLAR.5-6 SAYFA KADAR DA SÖZLEŞME METNİNİ GÖRÜNCE ALEHİMDE DAHA NE OLUMSUZ ŞEY İSTENMEKTEDİR DİYE KARTI KABUL ETMEDİM GERİ GİTTİ.SAKIN BENİM GİBİ İNCELEMEDEN ARAŞTIRMADAN MÜRACATTA BULUNMAYIN.

 3. müşteri hızmetlerını ara aydahatı almıyorlar alsalarda geri ıyade edıyor herbanka aydaatıstıyor benın paramı gerıverdıler

Trackbacks / Pings

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>