Kredi Kartları

Kredi kartı nasıl kullanılmalıdır, Kredi Kartının Dezavantajları ve Avantajları nelerdir

Kredi kartı kullanımı her ne kadar bize fırsatlar sunuyor olsa da eğer doğru kullanılmadığı zaman çok zarar görebiliriz. Kredi kartlarının iyi ve kötü yanlarını bilmemiz ve buna göre doğru kullanmalıyız. […]

Kredi kartı kullanımı her ne kadar bize fırsatlar sunuyor olsa da eğer doğru kullanılmadığı zaman çok zarar görebiliriz. Kredi kartlarının iyi ve kötü yanlarını bilmemiz ve buna göre doğru kullanmalıyız. Bunlar bize dezavantaj ve avantaj olarak yansır. Biz kredi kartını avantajları ile kullanırsak finansal çözüm ve fayda sağlamış oluruz.

Kredi Kartının Dezavantajları

  • Harcamalarınızı kredikartının limitine göre değil, kendi gelir limitinize göre yapmanız gerekir. Aksi halde her ay taksitli olarak almış olduğumuz ürünlerin vadeleri uzun tuttuğumuzda extremize her ay sabit yüklü miktarlara tekammül edebilir. Ve bu bizim ödememizi zorlaştırabilir.
  • Eğer kredi kartınızı ödeyemiyorsanız, kredi kartını yapılandırabilir veya kredi kullanarak kapatabilirsiniz. Tekrar harcamalarınızı kısmanız ve maaşınıza göre harcama yapmanız gerekmektedir. Aksi halde tekrardan kredi kartınızı tekrar ödeyemeye bilirsiniz.
  • Kredi notunuzun yüksek olması için kredi kartınızın düzenli ödenmesi çok önemlidir. Bir kaç günlük gecikme bile kredi skorunuzu düşürebilir.

Kredi Kartının Avantajları

  • Kredi kartının en büyük avantajı yüksek meblağlı bir ürünü taksit ile alabilmemizdir. Bu şekilde ödemelerimizi daha rahat aydan aya yapabiliriz.
  • Kredi kartı kullanımlarında puan, bonus kazandırır. Ve bunlar ile bedava alışveriş yapabilir, küçükde olsa ihtiyaçlarımızı giderebiliriz.
  • Kredi kartı kampanyaları, her banka belirli döenmelerde kredi kartı alışverişlerinizde bonus,puan gibi kampanyalar düzenler bu tür kampanyaları takip ederek daha uygun alışveriş yapabilirsiniz.
  • En büyük avantajlarından birtanesi de üzerinizde natik para taşımıyor olmanız, kredi kartı bu konuda hem güvenli ve pratiktir.

Kredi kartı nasıl kullanılmalıdır

Özetle kredi kartınızı aylık harcama bütçenize göre kullanmanız gerekmektedir. Eğer bütçenizi aşarsanız ödeyemiyeceğiniz bir borcun altına girebilirsiniz. Ve bu kısır döngü hayatınız boyunca sizi takip edebilir.

Borçsuz ve mutlu bir yaşam dileği ile…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.