Kredi Kartları

Kredi Kartı Taksitlerinde Düzenleme

BBDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu)’nun Resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğine göre kredi kartına taksit kullanımlarında kısıtlama getiriyor. Kısıtlama tüm kredi kartlarında geçerli olacak. Resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğin metni aşağıdaki gibidir. […]

BBDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu)’nun Resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğine göre kredi kartına taksit kullanımlarında kısıtlama getiriyor. Kısıtlama tüm kredi kartlarında geçerli olacak. Resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğin metni aşağıdaki gibidir.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumun (BDDK) tarafından 31.12.2013 tarihinde resmi gazetede yayınlanan yönetmeliği göre;

  • Banka Kartları ve Kredi Kartlarında mal veya hizmet alımı sonrası borçun taksitlendirilmesi Dokuz Ayı (9 Ay ) geçemez.
  • Telekomünikasyon, Kuyum, Yemek, Gıda ve Akaryakıt alımlarında taksit uygulanmaz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumun (BDDK) tarafından resmi gazetede yayınlanan yönetmelkik 01.02.2014 tarihinden itibaren geçerli olacaktır.

Yönetmeliğe göre şubat ayından itibaren  9 ay’ın üzerinde taksit yapılmayacak. Ve Telekominikasyon, Kuyum, yemek, gıda ve akaryakıt gibi sektörlerde taksit uygulanmayacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.