Kredi Kartları

Nakit Avans Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Kredi kartımızın limiti dahilinde kredi kartınızdan nakit para çekebilirsiniz. Genelde kredi kartlarınızın limitleri nakit ve taksitli olarak belirlenir. Örneğin 1.000 TL Kredi kartı limitiniz varsa bu limitin 800 TL ‘sini […]

Kredi kartımızın limiti dahilinde kredi kartınızdan nakit para çekebilirsiniz. Genelde kredi kartlarınızın limitleri nakit ve taksitli olarak belirlenir. Örneğin 1.000 TL Kredi kartı limitiniz varsa bu limitin 800 TL ‘sini nakit olarak kullanabilirsiniz. Eskiden nakit avansınıza günlük faiz işler ve vade uygulanmazdı. Şuan nakit avans işlemlerinde 9 aya kadar vade uygulanabilmektedir.

Nakit Avans Nedir?

Kısaca, Kredi kartınızdan nakit çekme işleminize nakit avans denir.

Nakit avans işlemleri bankadan bankaya vade farkına göre faiz oranlarında değişiklik göstermektedir. Nakit avans kullanırken bankanızdan güncel faiz oranlarını ve vade seçeneklerini öğrenebilirsiniz.

Peki nakit avans kullanmak hesaplı mı? Yazımızdan nakit avans ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Nakit Avans Hesaplama

Kredi kartınızdan kullandığınız nakit avans işlemleri çektiğiniz gün üzerinden bankanızın nakit avans faizi üzerinden hesaplanır ve ayrıca nakit avans işlem ücreti dahil edilir.

Taksitli nakit avans vade zamanına göre faiz oranı + bsmv tutarı olarak hesaplanır. Nakit avans işlemleri çok hesaplı olmadığı için taksitli nakit avans ile nakit avansınızı mini kredi olarak kullanmanız sizin için daha avantajlı olacaktır.

 


1 Yorum

  1. acil kredi

    Güzel bir yazı hazırlamışsınız. Teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.