Mevduat

Vadesiz Altın Hesabı

Altın birikimlerinizi değerlendirmek için güvenli bir yer arıyorsanız ve altınlarınızı anlık fiyat değişikliklerinde alım-satım yaparak değerlendirmek istiyorsanız  Vadesiz Altın Hesabı tam size göre! Günümüzde evde altın saklamak ve biriktirmek oldukça […]

Altın birikimlerinizi değerlendirmek için güvenli bir yer arıyorsanız ve altınlarınızı anlık fiyat değişikliklerinde alım-satım yaparak değerlendirmek istiyorsanız  Vadesiz Altın Hesabı tam size göre!

Günümüzde evde altın saklamak ve biriktirmek oldukça riskli bir durum. Artan hırsızlık vakaları nedeniyle insanlar en küçük ziynet eşyaları, bilezik, takı ya da çeyrek altınlarını evde bulundurmak yerine bankalara emanet etmenin daha güvenilir olduğu düşüncesinde. Altın birikimlerini bu nedenle çoğu kişi bankaların kiralık kasalarında saklamakta. Ancak kiralık kasaların, altına istediğin zaman erişememe, bozduramama ya da piyasa değişikliklerinde alım-satım yapılamaması gibi dezantajları kişileri bankaların vadesiz altın hesaplarında buluşturuyor.

Vadesiz altın hesabı ile gram altın alabilir ve gram altın satabilirsiniz. Bankaların işlem saatleri genel olarak 08:00 – 18:00 saatleri arasındadır. Ayrıca vadesiz TL hesabınız dışında vadesiz USD hesaplarınızdan da altın işlemi de yapabilirsiniz.

Banka altın hesaplarından alım satım yapmanın bir diğer avantajı ise fiziksel altın alımı yapılmadığı için altına işçilik maliyeti ödemezsiniz. Altının eski tarihli olması, gramajının düşük olması gibi konular da altın satarken karşınıza çıkmayacaktır.

En güvenilir yöntem olan ve günümüz online bankacılık sistemi ile daha kolay işlem yapmanızı sağlayan altın hesapları için mutlaka banka şubeniz ile görüşün. Eviniz de riskle beraber uyumayın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.