Bankalar

 


5 Comments

 1. funda boldurmaz

  HSBC KMH hesabını öderken gecen yıl 160 tl.lık bir bakıye kalmış..unuttuğumdan dolayı geçen gün arac kredisi almak için bankaya gittiğimde takipte olduğumu öğrendim….merkez bankasında 815 tl. gözüken bakiye, HSBC de 2.415 tl..olarak çıktı karşıma..şok geçirdim..bu nasıl oluyor…bu durmda kredimin olumlu sonuçlanması için ne yapmalıyım…hangi rakkamı ödemem gerekiyor…ödedikten nekadar süre sonra kredi çekebilirim….

  • Müge Karakuş

   KMH hesabınızda kalan bakiye için faiz işlemesinin yanı sıra banka tarafından yasal süreçler başlatıldığı takdirde avukat ve mahkeme masrafları da yansımaktadır. Merkez Bankası’nda gözüken rakam borcunuzun ana parasına faizler dahil edilmiş halidir. Banka tarafından iletilen rakam ise bankaya olan borcunuz için ana paraya işlemiş olan faizler ve yasal süreçler için meydana gelmiş olan mahkeme ve avukat masraflarıdır. Bankanın iletmiş olduğu rakam doğru olup, banka ile görüşerek faiz indirimi veya yapılandırma için talepte bulunabilirsiniz.

   Bir bankada devam eden yasal sürece konu olmuş bir borcunuz varken yeni kredi başvurunuzun onaylanma ihtimali neredeyse imkansızdır. Önce mevcut borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Daha sonra yeni kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

   Teşekkürler,
   Kredi Bülteni

 2. tuncer selçuk

  SLM.4627. KANUNA GÖRE İCRADA BULUNAN BORCLAR İÇİN AVUKAT DİYORKİ KREDİ ÇEKİLEBİLİNİR BORCUM YAPI KREDİ VODAFON TT.NET AYLIĞIM ZİRAAT BANKASINDA BEN ÖDEMEK İSTİYORUM KAÇMIYORUM .KKB DE HESABIMIN OLMADIĞINDAN KAPALI OLUŞUNDAN AVUKATLARIN İCRA TAKİBİ BAŞLATTIĞI YALNIZCA YAPI KREDİ KREDİ KARTI GİRİŞİM VARLIK YÖNETM A.Ş YE DEVREDİLMİŞTİR KKB DE BORC GÖRÜNMEMEKTE OLDUĞUNDAN SİSTEM RET VERİYOR.BİR TARAFTANDA 4627 SAYILI KANUN KREDİ İLE BORCLARI İBRAZ EDİP BANKA KANALI İLE ÖDEME GERÇEKLEŞEBİLİYOR.LÜTFEN BENİ AYDINLATIRMISINIZ.TŞK EDRM.

 3. RAMAZAN

  SLM benim daha önceleri kullanıp daha sonra kapattığım kredi kartlarımın limitleri bankalar tarafından kapatılmamışhangi bankalaradan kapatılmadığını nasıl öğrenebilirim? bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

 4. saıt

  adım saıt son dört yıldır askerıyede ıyı bır maasa çalışıyorum uc buçuk yıl once takıbe alınmış bır borcum oldu ve ben maas aldığım bankadan artı avans dahı alamıyorum cok rahatsız edıcı bır durum yapılacak bırseuyler varsa lütfen yardımcı olurmusunuz teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.