Kampanya

31 Aralık’ta KGS yerini HGS ve OGS’ye bırakıyor!

31 Aralık 2012 tarihi itibari ile KGS gişeleri, köprü ve otoyollardan kaldırılıyor. KGS gişelerinin yerini, HGS gişeleri alıyor. Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), OGS sistemi gibi araçlar durmadan geçebildikleri için trafiiğin bir nebze […]

31 Aralık 2012 tarihi itibari ile KGS gişeleri, köprü ve otoyollardan kaldırılıyor. KGS gişelerinin yerini, HGS gişeleri alıyor. Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), OGS sistemi gibi araçlar durmadan geçebildikleri için trafiiğin bir nebze olsun rahatlatması ön görülmekte ve OGS gişelerinde bulunan %20 indirim HGS geçiş sisteminde de uygulanacaktır.

HGS nasıl alırım? HGS nereden alabilirim?

  1. Tüm PTT şubelerinden, ruhsatınızla ve araç sınıfınıza göre minimum yükleme ücreti ile beraber başvurup anında HGS etiketinizi 5TL karşılığında alabilirsiniz.
  2. Tüm Garanti Şubeleri’nden başvurabilirsiniz. Garanti Bankası’nda hesabınız veya kredi kartınız olması şartıyla sadece ruhsat ve araç sınıfınıza göre minimum yükleme ücreti karşılığında HGS etiketine ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

    Garanti Bankası’ndan Ücretsiz HGS Etiketi Başvurusu!

  3. Tüm Türkiye İş Bankası Şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Türkiye İş Bankası hesabınız veya kredi kartınız varsa sadece ruhsat ve araç sınıfınıza göre minimum yükleme ücreti karşılığında HGS etiketini ücretsiz olarak alabilirsiniz.

    Türkiye İş Bankası’ndan Ücretsiz HGS Etiketi Başvurusu!

Minimum HGS Etiketi Yükleme Ücretleri

1. Sınıf: 30 lira, 2. Sınıf: 37 lira, 3. Sınıf: 53 lira, 4. Sınıf: 67,50 lira, 5. Sınıf: 81,50 lira 

HGS Alacak Vaktim Yok.  Daha Sonra HGS Alabilir miyim, Ceza Öder miyim?

31 Aralık tarihi yaklaştığı için alım gişeleri çok yoğundur ya da ben çok yoğunum diyorsanız, daha köprüden veya otoyoldan geçmeme çok var diyorsanız HGS gişelerinden kaçak geçiş yapıp 7 gün içerisinde HGS Etiketi alırsanız. HGS etiketinizden otomatik olarak köprü geçiş ücretiniz düşecektir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, 7 gün içerisinde OGS gişelerinden geçiş yaptıysanız OGS almanız, HGS gişelerinden geçiş yaptıysanız HGS almanız gerekmektedir.

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama, linkine tıklayarak açılacak kutucuğa plakanızı yazmanız yeterlidir.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.