Konut Kredisi, Kredi

Kolay Konut Kredisi Almanın 4 Yolu

Konut almak istiyorsunuz, fakat kredisiz alamıyorsunuz Konut Kredisi  alabilmek için dikkat etmeniz gereken önemli husular vardır. Bu hususları sizin için araştırdık. Konut Kredisi Almak için 4 İpucu   1. KKB Kredi […]

Konut almak istiyorsunuz, fakat kredisiz alamıyorsunuz Konut Kredisi  alabilmek için dikkat etmeniz gereken önemli husular vardır. Bu hususları sizin için araştırdık.

Konut Kredisi Almak için 4 İpucu

  1. KKB Kredi Notu

Daha önce koullanmış olduğunuz krediler bir sonraki kullanacağınız kredileri etkilemektedir. Bunu KKB (Kredi Kayıt Kurumu) önceden kullanmış olduğunuz kredi, kredi kartı, ödeme düzeninize gibi bir çok kritere göre  sizi değerlendirip not vermektedir. Öncelikle Konut kredisi kullanabilmeniz için Kredi Notunuzun yeterli düzeyde olması gerekmektedir.

  2. Peşinat ve kredi tutarı

Alacağınız evi bütçeniz dahilinde şeçip %25 peşinatınızın olması gerekmektedir. Malesef ülkemizde fazla alımsatım vergisi ödememek için rayiç fiyatları satılan evlerde çok düşük gösterilmektedir. Konut kredileri genelde rayiç üzerinden hesaplandığı için kredi miktarı düşük çıkmaktadır. Bu yüzden alacağınız evi emsallerine ne kadar kredi çıktığını araştırın.

  3. Uzun süre çalışıyor olmak

Konut kredisinde aranan şart aynı işyerinde 6 ay çalışıyor olmaktır. Eğer uzun süre aynı işyerinde çalışıyor ve düzenli bir gelire sahipseniz bu size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

 4. Evli olmak, Eşinizin çalışıyor olması

Belkide evli omak en büyük avantajlardan bir tanesi olarak sayabiliriz. Çünkü eşiniz çalışıyorsa hanenin geliri artacaktır ve bankaya kefil olarak eşinizi göstererek daha rahat bir şekilde Konut kredisi kullanarak ev sahibi olabilirsiniz.

 

 

 

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.