İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi, Kredi, Taşıt Kredisi

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum

Kredi borcumu ödeyemiyorum. Banka bana nasıl bir yaptırım uygulayabilir. Ne kadar zor durumda kalabilirim Yasal takip süreçleri nelerdir inceleyelim. Öncelikle Kredi borcunuzun geç yatırmanız veya yatırmamanız kredi skorunuz yani kredi notunuzu düşürecektir. Kredi […]

Kredi borcumu ödeyemiyorum. Banka bana nasıl bir yaptırım uygulayabilir. Ne kadar zor durumda kalabilirim Yasal takip süreçleri nelerdir inceleyelim.

Öncelikle Kredi borcunuzun geç yatırmanız veya yatırmamanız kredi skorunuz yani kredi notunuzu düşürecektir. Kredi skoru ile ilgili  Kredi Notu Nedir, Nasıl Hesaplanır? yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Eğer kredinizi 90 gün (3 ay) üst üste ödemediyseniz yasal takibe takılırsınız.  Bu süre zarfı içerisinde bankanız size sık sık sms, mail ve telefon yolu ile borçunuzu ödemeniz konusunda uyarılarda bulunur. Hatta size 7 günlük ek süre tanır ve geciken borcunuzu ödemenizi talep eder. Bu durumdan kurtulmak için ödeyebileceğiniz vadede kredi kapılandırma yapabilirsiniz.

Kredi borçumu hiç ödeyemedim

Ödeyemediniz ve 90 günlük süreyi ve bankanın size verdiği ek süreyi kaçırdınız yasal takibe girdiniz. Artık bankanın avukatı devreye girecektir. Merkez Bankası Kara Listesine girersiniz. Artık yeni kredi almanız çok zorlaşacaktır. Avukat ile de anlaşamazsanız ki  avukat kredi borcunuzun tamamını isteyecektir. Banka hesaplarınıza bloke, Haciz ve maaşınıza belirli dilimlerde içra gibi durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.