Ana Sayfa Konut Kredisi Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattı

Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattı

İstanbul’un Anadolu yakasına Kadıköy-Kartal metrosundan sonra ikinci metro geliyor. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe halkı yapılacak raylı sistem ile ulaşımda ciddi hız kazanmış olacak.

Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.’nin, ihalesini kazandığı Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşleri’nin Temel Atma Töreni, 6 Haziran 2012 Çarşamba günü saat 14:00’te, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım ve Doğuş Grubu üst yönetiminin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Şu anda 82 kilometrelik raylı sistemi 1 milyon 372 bin insan kullanmakta. İnşallah 2014’e vardığımızda 5 milyon yolcu raylı sistemleri kullanacak” dedi. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metrosunun 16 istasyonlu ve 20 kilometre uzunluğunda olacağını belirten Kadir Topbaş, metro hattının hizmete girmesiyle bölgenin trafik sorunun ciddi anlamda rahatlayacağını dile getirdi. Topbaş, 20 kilometrelik metro hattının 38 aylık gibi rekor bir sürede tamamlanacağını iletti.

Üsküdar-Sancaktepe metro hattının, Kartal metrosunda olduğu gibi dünyanın en ileri teknolojilerinden biri olan sistemin makinistsiz de çalışabileceğini, gerektiğinde kendi başına yolcusunu alarak istasyonlara uğrayacağını, oradan da depolama alanına gideceğini ifade etti. 564 milyon euroya mal olacak Anadolu yakasının ikinci metro hattı Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metrosunun raylı sistem hattının tamamı yer altı tüneli şeklinde yapılacak.

Sancaktepe – Üsküdar arası ulaşım 24 dakikaya inecek

Üsküdar-Sancaktepe hattı, 20 kilometre uzunluğunda olacak ve 16 istasyon, depo sahası ve depoya bağlanan 2.750 metre bağlantı tünellerinden oluşacak. Ayrıca 126 vagon ile hizmet verecek. Metro hattı 38 ay gibi rekor bir sürede tamamlanacak. Metro tamamlandıktan sonra Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe arası ulaşım 24 dakikaya inecek. Hat, Marmaray Üsküdar istasyonu ile entegre olarak başlayacak ve Alemdağ Caddesi ile Şile Yolu Kavşağı yakınlarında son bulacak.

Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattı Durakları

Metro hattında Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Libadiye, Çarşı, Ümraniye, İnkılap Mahallesi, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, Lise, Dudullu, Toplu Konutlar, Çekmeköy ve Sancaktepe istasyonları yer alacak.
Sancaktepe-Çekmeköy’den Üsküdar’a 24 dk, Kartal’a 59 dk, Yenikapı’ya 36 dk, Taksim’e 44 dk, Hacıosman’a 68 dk, havalimanına 68 dk, Olimpiyat Stadı’na 78 dakikada ulaşım sağlanabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Most Popular

Kredi Notunuz Nasıl Belirlenir

Kredi notunuz neye göre belirleniyor? Kredi notumu nasıl yükseltirim diyorsanız, aşağıda belirtmiş olduğumuz maddeleri dikkatlice okumanızı önereceğiz. Zira bu maddeler kredi notunuzu etkilemektedir. Toplam %100...

Banka Kartları ve Kredi Kartlarının İnternet üzerinden kullanıma açılması

Bankacılık Düzenleme Denetleme Kurulu’nun Şubat 2017’de aldığı bir karar ile Türkiye’deki tüm banka ve kredi kartlarının internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılabilmesi için kart hamilinin...

Milli Ödeme Sistemi TROY

Troy Nedir? Kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kartların sağ alt köşelerinde ödeme yöntemi logosu bulunmaktadır. Ülkemizde Visa ve Mastercard en çok kullanılan yöntemlerdir. BKM...

Kara liste Affı Geliyor

Tüketici ve şirketlere sicil affı ile karaliste den çıkması için yeni tasarı mecliste geçen cuma günü  torba yasada yer aldı. Kara liste affından 11...

Recent Comments

fatih elma on Kredi Notu Kaç Olmalı?
ericfinancee@gmail.com on YapıKredi WorldCard Limit Arttırma
saıt on Bankalar
Hudavendigar on Bonus Card Limit Artırma
SEBAHIDDIN Çelik on PTT Artık Kredi Veriyor.
Turan karaca on PTT Artık Kredi Veriyor.
cihan yücel on Bonus Card Limit Artırma
halil ibrahim gürsoy on Bonus Card Limit Artırma
halil ibrahim gürsoy on Bonus Card Limit Artırma
halil ibrahim gürsoy on Bonus Card Limit Artırma
Hatice Zergül Bilgütay on Finansbank CardFinans Limit Arttırma
murat yeni on Akbank
Ömer Bedir on Neden Kredi Alamıyorum?
RAMAZAN on Bankalar
imirzeali kekec on Fitch Ratings nedir, kimdir?
Erhan Uğurbaşçiçek on Bonus Card Limit Artırma
by_isyakar@hotmail.com on Neden Kredi Alamıyorum?
tuncer selçuk on Bankalar
busra.kck@hotmail.com on Kredi Kartı Borcu Yasal Takip Süreci
murat küçükkılınç on Finansbank CardFinans Limit Arttırma
aleynaçeyiznüfidehoroz on ING Bank
halil paçacı on Bonus Card Limit Artırma
şeref şahintürk on Garanti Bankası
şeref şahintürk on Garanti Bankası
saliha aydogdu on Bonus Card Limit Artırma
saliha aydogdu on Bonus Card Limit Artırma
saliha aydogdu on Bonus Card Limit Artırma
saliha aydogdu on Bonus Card Limit Artırma
mesut özkaran on Bonus Card Limit Artırma
orhan şahin on Bonus Card Limit Artırma
mustafa karaatmaca on Neden Kredi Alamıyorum?
haci karasakal on Bonus Card Limit Artırma
Müge Karakuş on Bankalar
funda boldurmaz on Bankalar
%d blogcu bunu beğendi: