Kredi Bülteni, Kredi Kartları

Alışverişlerde kredi kartı kullanmanın avantajları

Ülkemizde her ne kadar kredi kartı kullanımı yaygın olsa da, düzensiz ve planlamasız yapılan harcamalar nedeniyle kredi kartı borcu olan kişi sayısı da bir o kadar fazladır. Bu nedenle alışverişlerde […]

Ülkemizde her ne kadar kredi kartı kullanımı yaygın olsa da, düzensiz ve planlamasız yapılan harcamalar nedeniyle kredi kartı borcu olan kişi sayısı da bir o kadar fazladır. Bu nedenle alışverişlerde kredi kartı kullanmanın borcu hatırlatması da vazgeçilemez bir ön yargı halini almıştır.

Evinizin temel ihtiyaçları olan gıda, temizlik gibi ürünlerin yanı sıra, giyim harcamaları, düzenli fatura ödemeleri ve tatil harcamaları gibi birçok sektörde kredi kartınız ile alışveriş yapmanız mümkün. Nakit yapılan harcamalar her ne kadar borçsuz yapıldığı için en güvenli ve en avantajlı harcama türü gibi düşünülse de kredi kartı ile yapılan alışverişlerin sunduğu ekstra avantajlar ise kesinlikle göz ardı edilemez. Kredi kartı avantajları inceleyecek olursak;

  • Nakit harcamaların hesabını tutmanız zordur. Oysa kredi kartı ile yaptığınız tüm harcamalarınızı kredi kartı ekstrenizde tek tek görebilirsiniz.
  • Kredi kartı ile yapacağınız alışverişleri anlaşmalı mağazalarda taksitlendirmeniz mümkün.
  • Kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerden para/puan/bonus kazanırsınız. Hatta bankanın yapacağı özel kampanyaları takip etmeniz durumunda alışverişlerinizden daha yüksek miktarda para/puan/bonus kazanabilirsiniz.
  • Kredi kartı ile yaptığınız alışverişleri kesilecek ekstrenizin son ödeme tarihine kadar ödeme imkanına sahipsiniz. Harcamalarınızı ekstrenizin son ödeme tarihinde ödemeniz durumunda herhangi bir faiz de ödememiş olursunuz. Üstelik bu da size yaklaşık 30 günlük bir vade kazandıracaktır.
  • Anlaşmalı mağazalarda kredi kartınızın düzenleyeceği kampanyalar doğrultusunda ekstra indirim hakkına da sahip olabilirsiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.