Kredi Bülteni, Kredi Kartları

Anneler Günü’nde Alışveriş Rekoru Kırdık

Hayatımızın en değerli varlıkları olan annelerimize bir hediye almak ve onlara olan sevgimizi ifade edecek hediyeyi bulmak oldukça zordur. Neredeyse beğendiğimiz her şeyi almak isteriz annelerimize.. Anneler Günü, annemize olan […]

Hayatımızın en değerli varlıkları olan annelerimize bir hediye almak ve onlara olan sevgimizi ifade edecek hediyeyi bulmak oldukça zordur. Neredeyse beğendiğimiz her şeyi almak isteriz annelerimize..

Anneler Günü, annemize olan sevgimizi ve saygımızı anlatmak için güzel bir gün. Ancak sadece yılın bir günü yapmak tabii ki doğru olmayacaktır. Tüm anneler sadece bir öpücüğün, hediyenin en güzeli olduğunu söyleseler de biz yine onların karşısına hediyesiz çıkmak istemeyiz. Çiçek kokulu annemize hediye yanında da mutlaka çiçek almak ve Anneler Günü’nde tüm günü aktiviteler ile geçirmek isteriz.

İşte annelerimizin hakkını ödemeye yetmeyecek olsa da tüm bu aktiviteleri yaparken bu sene Anneler Günü’nde kredi kartı ile alışverişte rekor kırmayı başardık. Annemize, ailemizdeki diğer annelere, anne adaylarına ve hatta eşlerimize, kardeşlerimize hediye almak isterken alışveriş çılgınlığının kurbanı olduk. Ayrıca Anneler Günü Kampanyaları ve sadece o güne özel indirimler, promosyonlar ile ihtiyacımız olan ya da olmayan şeyleri kendimize de aldık.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), 13 Mayıs Anneler Günü için en çok alışverişin 11 Mayıs – 13 Mayıs 2012 tarihleri arasında gerçekleştiğini bildirdi. Geçen yıl aynı dönemde yaklaşık 12,3 milyon adet kredi kartı ile alışveriş gerçekleşirken, bu yılki rakamlar 16 milyon adete ulaştı. Geçen yıl internet sitelerinden 1,4 milyon adet alışveriş yapılırken, bu yılın e-ticaret rakamları 1,9 milyona yükseldi. En çok alışveriş yapılan şehir İstanbul olarak belirlenirken, Ankara ve İzmir gibi büyük illerde İstanbul’u izledi.

Anneler Günü’nde internetten alınan hediyeler arasında giyim, aksesuar ve mücevher yer alırken, baş sıraya çiçek alımları geçti. Bu yıl anneler gününde yapılan alışverişler her ne kadar rekor kırmış olsa da Sevgililer Günü’nde yapılan 2,2 milyon adet alışveriş ile yılın en çok yapılan internet alışveriş sıralamalarında Sevgililer Günü alışveriş adetlerini geçemedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.