Ana Sayfa İhtiyaç Kredisi İhtiyaç Kredisi Türleri Nelerdir?

İhtiyaç Kredisi Türleri Nelerdir?

Her türlü ihtiyaca yönelik olarak bankaların çeşitli kredi türleri bulunmaktadır. İhtiyaç Kredisi, kredi türünün ana başlığı olup, Evlilik Kredisi, Eğitim Kredisi, Eşya Kredisi, Mesleki İhtiyaç Kredisi, Sağlık Kredisi, Tatil Kredisi ve İpotekli İhtiyaç Kredisi gibi alt kredi türleri mevcuttur.

Evlilik kararı almış olan çiftler, düğün ve yeni ev kurmak için yaptıkları tüm masraflara yönelik ihtiyaç kredisi türü olan Evlilik Kredisi başvurusunda bulanarak, evlilik hayallerine daha hızlı ulaşabilirler.

Yüksek lisans yapmak isteyen, üniversite döneminde nakit ihtiyacı olan ya da yurtdışında okumak isteyen öğrenciler ile her yaşta çocuklarının iyi bir eğitim almasını isteyen ebeveynler Eğitim Kredisi ile bütçe planlamalarını yapabilirler.

Eşyalarını ve mobilyalarını yenilemek isteyen ya da ilk evini kuracak kişiler bankaların sunmuş olduğu Eşya Kredisi ile evlerini hayal ettikleri gibi düzebilirler.

Mesleki ihtiyaç kredisi ise kendi işinizi kurmak için gerekli olan finansmana sahip olabilirsiniz. Bu kredi türü ile doktorlar kendi özel muayenehanesini açabilir, kendi işinin patronu olmak isteyen herkes girişim faaliyetinde bulunabilir.

Ameliyat olmanız gereken durumlarda, yüklü hastane masraflarınızda, sigortanızın karşılamadığı estetik operasyonlarınızda ve hayatınızın en güzel anını tadacağınız doğum masraflarında siz de Sağlık Kredisi çekerek, tüm sağlık durumlarınızda nakit para sıkıntısı yaşamazsınız.

Yaz tatili, yurtiçi tatili ve yurtdışı tatili, kayak tatili ya da kültür turları… Çalışma hayatının stresini atabileceğiniz ve yeni yerler keşfedip eğlenebileceğiniz tatil fırsatlarını Tatil Kredisi ile anında gerçekleştirebilirsiniz. Uzun süredir gitmek istediğiniz ve hayalini kurmuş olduğunuz tatilin hayalini kurmak yerine, hayalinizi tatil kredisi ile hemen gerçekleştirebilir, tatil masraflarınızı daha sonra taksitler halinde geri ödeyebilirsiniz.

Tüm bu ihtiyaçlarınız dışında daha yüksek meblağlı ihtiyaç kredisi talepleriniz için İpotekli İhtiyaç Kredisi kullanabilirsiniz. Bankalar 50.000 TL ve üzeri kredi taleplerinde kredi kullanacak kişilerden teminat talep etmektedir. Bu durumda da evinizi ipotek ettirerek ev teminatlı ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda arabanızı ipotek ettirerek araç teminatlı ihtiyaç kredisi almanız da mümkün.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Most Popular

Kredi Notunuz Nasıl Belirlenir

Kredi notunuz neye göre belirleniyor? Kredi notumu nasıl yükseltirim diyorsanız, aşağıda belirtmiş olduğumuz maddeleri dikkatlice okumanızı önereceğiz. Zira bu maddeler kredi notunuzu etkilemektedir. Toplam %100...

Banka Kartları ve Kredi Kartlarının İnternet üzerinden kullanıma açılması

Bankacılık Düzenleme Denetleme Kurulu’nun Şubat 2017’de aldığı bir karar ile Türkiye’deki tüm banka ve kredi kartlarının internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılabilmesi için kart hamilinin...

Milli Ödeme Sistemi TROY

Troy Nedir? Kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kartların sağ alt köşelerinde ödeme yöntemi logosu bulunmaktadır. Ülkemizde Visa ve Mastercard en çok kullanılan yöntemlerdir. BKM...

Kara liste Affı Geliyor

Tüketici ve şirketlere sicil affı ile karaliste den çıkması için yeni tasarı mecliste geçen cuma günü  torba yasada yer aldı. Kara liste affından 11...

Recent Comments

fatih elma on Kredi Notu Kaç Olmalı?
ericfinancee@gmail.com on YapıKredi WorldCard Limit Arttırma
saıt on Bankalar
Hudavendigar on Bonus Card Limit Artırma
SEBAHIDDIN Çelik on PTT Artık Kredi Veriyor.
Turan karaca on PTT Artık Kredi Veriyor.
cihan yücel on Bonus Card Limit Artırma
halil ibrahim gürsoy on Bonus Card Limit Artırma
halil ibrahim gürsoy on Bonus Card Limit Artırma
halil ibrahim gürsoy on Bonus Card Limit Artırma
Hatice Zergül Bilgütay on Finansbank CardFinans Limit Arttırma
murat yeni on Akbank
Ömer Bedir on Neden Kredi Alamıyorum?
RAMAZAN on Bankalar
imirzeali kekec on Fitch Ratings nedir, kimdir?
Erhan Uğurbaşçiçek on Bonus Card Limit Artırma
by_isyakar@hotmail.com on Neden Kredi Alamıyorum?
tuncer selçuk on Bankalar
busra.kck@hotmail.com on Kredi Kartı Borcu Yasal Takip Süreci
murat küçükkılınç on Finansbank CardFinans Limit Arttırma
aleynaçeyiznüfidehoroz on ING Bank
halil paçacı on Bonus Card Limit Artırma
şeref şahintürk on Garanti Bankası
şeref şahintürk on Garanti Bankası
saliha aydogdu on Bonus Card Limit Artırma
saliha aydogdu on Bonus Card Limit Artırma
saliha aydogdu on Bonus Card Limit Artırma
saliha aydogdu on Bonus Card Limit Artırma
mesut özkaran on Bonus Card Limit Artırma
orhan şahin on Bonus Card Limit Artırma
mustafa karaatmaca on Neden Kredi Alamıyorum?
haci karasakal on Bonus Card Limit Artırma
Müge Karakuş on Bankalar
funda boldurmaz on Bankalar
%d blogcu bunu beğendi: