İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi, Kredi, Kredi Bülteni, Kredi Kartları, Mevduat, Taşıt Kredisi

Kara liste Affı Geliyor

Tüketici ve şirketlere sicil affı ile karaliste den çıkması için yeni tasarı mecliste geçen cuma günü  torba yasada yer aldı. Kara liste affından 11 milyon 561 bin 202 kişi ve […]

Tüketici ve şirketlere sicil affı ile karaliste den çıkması için yeni tasarı mecliste geçen cuma günü  torba yasada yer aldı. Kara liste affından 11 milyon 561 bin 202 kişi ve 2 milyon 331 bin 460 şirket kara listeden çıkmasını sağlayacak.

Ekonomiyi canlandırmak ve vatandaşın borçlarını daha rahat ödemesini kolaylaştırmak için yapılacak olan düzenleme ile  kişilerin ve şirketlerin banka kredi, kredi kartı gibi her türlü  borçlarını 6 ay içersinde ödedikleri veya yapılandırdıkları taktirde karaliste’den çıkacaklar.

Böylece milyonlarca kişi tekrardan banka kapıları açılacak istedikleri gibi kredi kartı ve kredi kullanma olanakları artacaktır. Türkiye Bankalar birliğinde riskli olarak görünen kişi veya şirketler riskli olarak görünmeye devam edecektir.

Mevcut yasaya göre 90 gün içersinde kredi, kredi kartı borcunu ödemeyen kişi ve kuruluşlar karalisteye alınıyor. Karalisteye alındıktan sonra kredi alamaz hale gelen kişi ve kuruluşlar mağdur oluyorlar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.