İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi, Kredi, Kredi Bülteni, Taşıt Kredisi

Kredi Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

Konut Kredisi, Taşıt Kredisi veya İhtiyaç kredisi kullanmadan önce dikkat etmemiz gereken hususlar vardır. Eğer önceden kredi kullanmışsanız çoğu konu hakkında bilginiz vardır. Ve belki şundan haberim olsaydı keşke dediğiniz […]

Konut Kredisi, Taşıt Kredisi veya İhtiyaç kredisi kullanmadan önce dikkat etmemiz gereken hususlar vardır. Eğer önceden kredi kullanmışsanız çoğu konu hakkında bilginiz vardır. Ve belki şundan haberim olsaydı keşke dediğiniz durumlarda olabilir. Veya çok küçükde olsa bu tür konulardan zararda edebilirsiniz. Kredibulteni.com olarak bu konulara deyinelim ve kredi almadan önce nelere dikkat etmeliyiz?

  1. Kredi almadan önce aylık ne kadar ödeyebiliriz ve kaç ay ödeyebiliriz diye kendi bütçemizi oluşturmamız lazım. Çünkü, ihtiyaç kredisi ve taşıt krediler 6ay, 12ay, 24ay,36ay,48ay, 60ay gibi, Konut kredi faziler ise 5yıl ve 10yıl için farklı faiz oranları uygulamaktadır.
  2. Tabi Faiz karşılaştırması yaparken en önemli noktalardan birtaneside komisyon, expertiz, sigorta gibi masraflar faiz konusunda 1-2 puanın hesabını yaparken komisyon, sigorta gibi masraflar daha fazla masraf açıyor.
  3. Aldığınız kredi miktarıda ayrıca yukarıda saydığım iki maddeyi etkilemektedir. Sonuçta ne kadar az kredi kullanırsanız o kadar fazla ödeme güçünüz ortayaçıkacak ve faiz oranlarıda bunlara mukabil düşecektir.
  4. Tüm bu maddeleri göz önünde bulundurarak tüm bankalardan faiz oranları ve komisyon, sigorta, expertiz gibi ücretleri karşılaştırın. Bazen aynı bankanın farklı şubesi bile daha düşük oranlar verebiliyor. Ve kullandırğınız kredi miktarına göre bazen faiz oranlarında dahi banka müdürüyle pazarlık yapabilirsiniz.
  5. Bana kredi vermezler diye paniğe kapılıp tüm bankalara kredi başvurusunda bulunmayın. Bu sizin kredi skorunuzun düşmesine sebep olur. Sonuçta alacağınız kredi tutarı gelirinizle endekslidir.

Her bankanın kredi sözleşmesi vardır. Ve kredi hakkındaki tüm şartlar ve masraflar yazmaktadır. Kredi kullanmadan önce bu sözleşmeyi imzalatırlar. Bu sözleşmeyi 1 Gün alıp okuma hakkınız var.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.