Kredi, Kredi Bülteni

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi çekmeye karar verdiniz. Peki kredi başvurusu nasıl yapılır, en hızlı şekilde nasıl başvurulur? Kredi almaya karar verdiğinizde en önemli adım olan ihtiyacın belirlenmesi aşamasını geçmiş oluyorsunuz. Bundan sonra en […]

Kredi çekmeye karar verdiniz. Peki kredi başvurusu nasıl yapılır, en hızlı şekilde nasıl başvurulur?

Kredi almaya karar verdiğinizde en önemli adım olan ihtiyacın belirlenmesi aşamasını geçmiş oluyorsunuz. Bundan sonra en önemli aşama ne kadar krediye ihtiyacınız olduğunun, aylık ne kadar kredi ödemesi yapacağınızın belirlenmesidir. Bu aşamayı gerçekleştirdikten sonra ise doğru krediyi bulmak çok önemlidir. Bunun içinde tüm bankaların kredi seçeneklerini incelemeniz ve bütçenize en uygun ve en ucuz krediye ulaşmanız gerekir. Bu aşamaların hepsi ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi başvurularınız da geçerlidir. Artık sıra kredi başvurusunu yapacağınızı kanalı seçmekte..

Şubeden Kredi Başvurusu

Günümüzde birebir yani yüz yüze iletişim hala önemini korumaktadır. Şubeye giderek, şube personeli ile görüşerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak hiç araştırma yapmadan şubeye direkt gitmek zaman kaybı olacaktır. Başvuru yapmak istenilen bankanın kredi ürününü mutlaka internet üzerinden incelenmesini öneririz. Şubeye gittiğinizde tüm aklınıza takılan soruları sorabilir, ödeme durumunuzu belirterek size en uygun krediyi bulabilirsiniz. Kredi çeşitlerini inceleyerek ön başvurunuzu şubeden iletebilirsiniz.

Şubeye giderken nüfus cüzdanınızın (kimlik) veya ehliyetinizin yanında olması yeterlidir. Ancak şube ile görüşüp kredi başvurusu yaptıktan sonra banka sizden ek evrak isteyecektir. Bu süreci hızlandırmak adına gelir belgesi (maaş bordrosu), ikamet belgesi ya da adınıza kayıtlı son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz, telefon faturalarınızdan birinin şubeye giderken yanınızda olmasını öneririz.

Cepten SMS Kredi Başvurusu

Bankalar kredi başvurularınızı şubeye gitmeden hızlıca değerlendirebilmek adına cepten SMS yoluyla kredi başvurusu yapmanıza olanak tanımaktadır. Bu bir kredi ön başvurusu olup, ön başvurunuz onaylandıktan sonra belirtilen gerekli evraklar ile şubeye müracaat etmeniz istenecektir. Cepten mesaj göndererek yapacağınız bu kredi başvurusu sizin kredibilitenizi ölçmek adınadır. Şubeye gitmeden hızlı bir şekilde ne kadar kredi alabileceğinizi bir SMS yoluyla öğrenebilirsiniz. Bankalar sadece T.C. kimlik numaranızla bile size yaklaşık 5 dk. içerisinde dönüş yapabilmektedir.

İnternet Online Kredi Başvurusu

Şubeye gitmeden bilgisayar başında hızlıca başvuru formu doldurarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. İnternetten online başvuru formu doldurarak yapacağınız bu başvuru SMS kredi başvurusu gibi ön onay niteliğindedir. Başvurunuz onaylandıktan sonra belirtilen evraklar ile birlikte yine şubeye gitmeniz istenecektir. Online kredi başvurusunda şubeden doldurulan başvuru formlarına göre daha az bilgi sorulmakla birlikte, SMS kanalına göre daha fazla bilgi alınmaktadır.

Online kredi başvurusu şubeye gitmenize gerek kalmadan başvuru yapmanızı sağlayan ve en çok tercih edilen kredi başvurularındandır. Başvurunun son adımında sistem tarafından size ne kadar kredi alabileceğinizi bildiren bir bildirim çıkmaktadır. Bu sayede başvurunuza hızlı bir şekilde yanıt alabilirsiniz. Bazı bankalar ise değerlendirme sürecini daha sonra SMS ile size bildirebilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.