Kredi Bülteni, Mevduat

Tek kullanımlık Şifre

Tek kullanımlık Şifre Nedir? Bankaların mobil / internet şubelerine girişlerinde kullanılan BBDK tarafından 01.01.2010 tarihi itibari ile zorunlu hale getirilen şifredir. Yani bankaların Mobil veya İnternet şubelerine girdiğimizde Şifre uygulaması, […]

Tek kullanımlık Şifre Nedir?

Bankaların mobil / internet şubelerine girişlerinde kullanılan BBDK tarafından 01.01.2010 tarihi itibari ile zorunlu hale getirilen şifredir. Yani bankaların Mobil veya İnternet şubelerine girdiğimizde Şifre uygulaması, SMS, USB Dongle, Mobil İmza gibi şifreler ile giriş sağlayabilen sistem sifreleridir.

Tek Kullanımlık Şifre Ürünleri Nelerdir?

  • Akıllı Cep Uygulamaları – Java uyumlu cep telefonları ile çalışan programlardır. Bu programlar sayesinde Mobil / İnternet bankacılığına kolayca giriş yapılabilmektedir.
  • SMS – Her internet şubesine girişinizde size farklı SMS olarak şifre gönderilir. Bu şifreyi kullanarak internet şubesine kolayca giriş yapılabilmektedir. (En çok kullanılan)
  • USB Flash Bellek – Bankalardan temin edebileceğiniz USB ürünler ile kolaylıkla şifre üretebilir ve internet şubenize giriş yapabilirsiniz.
  • Mobil İmza – Eğer mobil imzanız varsa, mobil imzanız ile direk olarak giriş yapabilirsiniz.

Tek kullanımlık şifreyi bankanız ile görüşerek belirleyebilir, istemiş olduğunuz ürünleri kullanabilirsiniz. Tek kullanımlık şifre sizin güvenliğinizi üst seviyeye çıkarabilmek için yapılmış bir uygulamadır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.