Kredi Kartları

Banka Kartları ve Kredi Kartlarının İnternet üzerinden kullanıma açılması

Bankacılık Düzenleme Denetleme Kurulu’nun Şubat 2017’de aldığı bir karar ile Türkiye’deki tüm banka ve kredi kartlarının internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılabilmesi için kart hamilinin onayının alınması şartı getirdi. Aldığı karar […]

Bankacılık Düzenleme Denetleme Kurulu’nun Şubat 2017’de aldığı bir karar ile Türkiye’deki tüm banka ve kredi kartlarının internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılabilmesi için kart hamilinin onayının alınması şartı getirdi. Aldığı karar itibari ile bankalara 6 ay süreyle 16 Ağustos 2017 tarihine kadar süre vermiştir.

Bu karar e-ticaret’in yasaklanması ile bir alakası yoktur. Tüm banka ve kredi kartlarında ortak bir özellik daha eklenmesidir. Artık isteyen müşteri kredi kartını veya banka kartını internet üzerinden alışverişe kapatabilecek veya açabilecektir. Bu karar ile birlikte elektronik dolandırıcılık ile ilgili bir farkındalık da yaratılmak istenmektedir.

Aslında çoğu banka kart güvenlikleri açısından bu sistemi kullanmaya başlamıştı. 16 Ağustos 2017 tarihi itibari ile zorunlu hale gelmiş oldu diyebiliriz.

Artık tüm kredi kartı ve banka kartınızı bankanız ile iletişime geçerek internet üzerinden alışverişe açtırabilir veya kapatabilirsiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.