Kredi Kartları

Halk Bankası Paraf Kart Çeşitleri, Faiz Oranları ve Üyelik Ücretleri

Halk Bankası’nın yeni kredi kartı Paraf Card, tüketicilere üye iş yerlerinde taksit imkanı ve ParafPara gibi avantajlı imkanlar sunuyor. Paraf Kredi Kartı‘nın 5 farklı çeşidi bulunmaktadır. PARAF Paraf kartın klasik özellikleri; ParafPara, Taksit, Artı Taksit/Taksit Öteleme, Harcama […]

Halk Bankası’nın yeni kredi kartı Paraf Card, tüketicilere üye iş yerlerinde taksit imkanı ve ParafPara gibi avantajlı imkanlar sunuyor. Paraf Kredi Kartı‘nın 5 farklı çeşidi bulunmaktadır.

PARAF

Paraf kartın klasik özellikleri; ParafPara, Taksit, Artı Taksit/Taksit Öteleme, Harcama Vaadi, Fatura Ödeme Talimatı, Kredi Kartından Kira/Aidat/Eğitim Ödemeleri, Borç Kurtaran, YP Hesap Özeti, Taksitli Nakit Avans, Paraf Günüm, Erken Ödeme İndirimi, Paraf Shuttle, Prime Class Lounge, Artan Paraf Para, Birikimli Vadesiz Altın Mevduat Talimatı, Birikimli Mevduat Talimatı,Temassız Özellik, E-Ticaret Güvenliği/3D Secure, Asistans ve Concierge, Sanal Kart.

PARAF GOLD

Paraf GOLD kartı, Paraf karttan ayıran özelliği; 100$ üzeri yurt dışı alışverişlerinize taksit imkanı, daha fazla ParafPara ve Cumartesi günleri yapacağınız tüm restoran harcamalarınıza %10 indirim.

PARAF PLATINUM

Paraf PLATINUM kartı, Paraf GOLD karttan ayıran özelliği; Ücretsiz alışveriş sigortası hizmeti, ParafGold karttan daha fazla ParafPara ve Cumartesi günleri tüm restoran harcamalarınıza %25 indirim.

PARAF BUSINESS

Paraf BUSINESS Kart, kurumsal ve bireysel olarak kullanılabilen, yurt içi ve yurt dışında konaklama, Havaalanı Lounge, nakit para çekimi gibi birçok konuda avantajları bulunan çok kullanışlı bir karttır.

PARAF SANAL

Paraf SANAL Kart, Halkbank internet şubesinden oluşturup, limitini belirleyebileceğiniz, internet üzerinden güvenli alışveriş yapabileceğiniz tüm Paraf kart özelliklerini taşır.

Paraf Card faiz oranları nedir?

Emekli müşterileri için özel faiz oranı uygulanmaktadır. Emeklilerde bu oran %2,30’dur.

Alışveriş Faiz Oranı           : %2,34

Alışveriş faizi, ekstrenizi son ödeme tarihinde ödememeniz durumunda taahhuk eder. Eğer sadece asgari tutarı yatırdıysanız, kalan borcunuza faiz işlemektedir.

Nakit Avans Faiz Oranı      : %2,34
Nakit avans faizi, Halk Bankası’ndan Paraf kredi kartınızla nakit avans çektiğiniz zaman uygulanmaktadır. Kredi kartınızdan nakit avans çektiğiniz zaman ekstrenize, ekstre kesim tarihine kadarki faiz hesaplanarak yansır. Ekstrenizin son ödeme tarihine kadar taahhuk edecek olan faiz ise bir sonraki ekstrenize yansır.

Gecikme Faiz Oranı           : %2,34
Gecikme faiz oranı, Hesap özetinizin son ödeme tarihini geçirdiğiniz ve asgari tutarın altında veya hiç ödeme yapılmadığı durumlarda taahhuk eder.

Paraf Kart Üyelik Ücreti Var mı? Üyelik Ücreti Ne Kadar?

Parafcard.com.tr sitesinde yıllık aidat ücreti alınmamaktadır yazmasına karşın Parafcard.com.tr adresinde bulunan sözleşmesinde aşağıda bulunan yıllık aidat ücretleri yazmaktadır.

Sözleşmeye göre ilk yıl yıllık aidat alınmamaktadır.

Paraf Kart Türü Asıl Kart Ek Kart
Paraf Klasik Kart 25 TL 12.50 TL
Paraf Gold Kart 40 TL 20 TL
Paraf Platin Kart 65 TL 32,50TL
Paraf Business Kart* 20 TL 10 TL

* Halk Bankası Business Card sahipleri için ilk yıl 50TL yansıtılmaktadır.


14 Comments

 1. restoran harcaması en az 35 TL olmalı aksi taktirde indirim yok

 2. ahmettin

  üyelik ücreti zaten neredeyse hiçbir kartta yok, önemli olan yıllık kart aidatı alıp almadıkları??

 3. TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. KREDİ KARTI SÖZLEŞMESİ

  MADDE 17 – FAİZ, ÜCRET VE VERGİLER İLE DİĞER FER’İLER

  Kart Ücreti: Kart(lar)ın verildiği ilk yılda Paraf, Paraf Gold, Paraf Platinum, Parafly Gold ve
  Parafly Platinum için ücret alınmayacaktır.
  Ek Kart Ücreti: Ek Kart(lar)ın her biri için, verildiği ilk yılda Paraf, Paraf Gold, Paraf Platinum,
  Parafly Gold ve Parafly Platinum için ücret alınmayacaktır.
  Yıllık Üyelik Ücreti: Kartların aktif olduğu yılı izleyen her yıl asıl ve ek kart sayısına göre alınır.
  Asıl Kart ücreti Paraf 25,00.- TL, Paraf Gold 40,00.-TL, Paraf Platinum 65,00.-TL, Parafly Gold
  50,00.-TL, Parafly Platinum 75,00.- TL’ dir. Ek Kart; Paraf 12,50.- TL, Paraf Gold 20,00.-TL,
  Paraf Platinum 32,50.-TL, Parafly Gold 25,00.- TL, Parafly Platinum 37,50.-TL’dir.
  Yenileme Ücreti: Yıl içerisinde Paraf Kart(lar)ın yeniden basılmasını gerektiren hallerde,basılacak
  kart sayısına göre yukarıda belirtilen, Paraf Asıl Kart ve Ek Kart ücreti kadar yenileme ücreti
  alınır.

  Sözleşmeyi iyi okuyun derim.
  Üyelik ücreti alınmayacak deniyor ama imzalattırdıkları sözleşmede öyle denmiyor.

  • Murat bey,

   Bilgilendirmeniz doğrultusunda makalemizi revize ettik.
   Uyarınız için çok teşekkür ederiz.

   Kredibulteni.com

  • ü.tavas

   AYNI SORUNU BEN DE YAŞIYORUM DÜN İTİBARİ İLE KART ELİME GEÇTİ BU KARTI ALMA SEBEBİM KART AİDADI YOK DENİLMESİDİR YAPTIKLARI TANITIMLARDA YAYIN ORGANLARINDA YILLIK KART AİDATI ALINMIYOR DENİLMEKTE VE İNSANLAR KANDIRILMAKTADIR BUNU NASIL FARKETTİM O LANET OLASI SÖZLEŞMEYİ ALDIM ELİME S2 SAAT BOYUNCA OKUDUM AMA HALK BANK TARAFIMA GÖNDERMİŞ OLDUĞU SÖZLEŞMEDE KARTIN İLK YIL AİDATI OLMADIĞI 2, YILDAN İTİBAREN YILLIK 25 TL AİDATI OLDUĞU İBARESİNİ GÖRDÜM. VE BUGÜN SAAT SABAH 09 SULARINDA 444 0 400 NUMARALI MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARADIM VE ÜCRETLER BÖLÜMÜNE BAĞLANDIM MÜŞTERİ TEMSİLCİSİNE GEREN BİLGİLERİ AKTARDIM MÜŞTERİ TEMSİLCİSİNİN BANA VERDİĞİ CEVAP BU KONUDA TAM OLARAK NET BİR BİLGİ VEREMEDİKLERİNİ BİLDİRDİLER. SİZLERİ UYARIYORUM ALMAYIN BU KARTI BU RESMEN BİR DOLANDIRILICIKTIR..

   • nilüfer

    emeklilerden alınmadığını söylediler bende aldım ancak şimdiye kadar bir ödeme gelmedi kart ücreti olarak gelirse anında iptal ettiririm yeterince soyuluyoruz bankalarca onlar bizi değil biz onları kullanalım her yıl milyarlarca kar açıklıyorlar vatandaş her anlamda soyuluyor

 4. kezban

  Saçma sapan bir kredi karti hic bir mağazada taksit yapamiyors unuz.kullanisli değil tavsiye etmem asla

 5. bütün bankalar alıyor şuan almayorum diyende yalan sölüyor. kampanya yapıp buna katılcaksan paralı diyor. o özelliğimi kullanmak istersun şukadar vercen diyor. hem firmalardan komisyon alıyor hemde müşteriden. paranız varsa paranızla alışveriş yapın. kartla dogmadık sonuçta annemizin karnından.

 6. DeLi KaDiR uLeNnnnn.

  eğer bir K.kartının Clasik Gold diye ayrımı varise bilki yıllık ücretide vardır yalancı bunlar insanları kandırıyor şerefsizler üyelik ücreti yokkk diyorlar millette yıllık ücreti yok sanıp kartı alıyor ALLAH Kimseyi bu kartların eline düşürmesin.

 7. ali

  gayıbında devletin bankası deyilmi.diyer bankalardan farkı yok.yazık

 8. Ayvaz Güçlü

  Paraf kart hicbir mağaza veya internet sitelerinde geçmiyor Tek çekim heryerde geçtiği doğru oda visa özellikli olduğu için Taksit yapamadıktan sonra 100binTL limitli kart versen kaç yazar haa ayın 15inde peşin almışım Ha ayın 5 inde parafkartla alıp 15 inde ödemişim 3-4 gün bekler peşin alırım niye o kartı kullanıyım

  Benim gibi Cebindeki parayı harcamayı seven yani Gündelik alışverişini peşin yapanlar için pek uygun değil Hiç biyerde Taksitli alışveriş yok denecek kadar az

  Birde yorumları okudumda Kart aidatına 25TL ye takılmış herkez şimdi en az aidatlı kartlar bile 70TL den aşşağısı yok 25TL bence iyi ama dediğim gibi Hiçbir mağazayla anlaşması olmadığı için 25TL bile cok Geri iptal ettirdim ben 5 ay kullandım

 9. ismail

  DİKKAT

 10. ahmey yasın

  arkadaslar musterı hızmetlerını ararsanız kartımı kapatın ozaman dedıgınızde efendım hemen ıade edelım bızı bırakmayın dıyorlar arayın fazla yalvartmayın adamları ıadeyı yaptırın gecın

 11. Merhaba arkadaslı yap arasında numarasin yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.