Kredi Kartları

Kredi Kartı Faiz Oranlarında Değişiklik Yapılmadı

Merkez Bankası (TCMB) kredi kartı ile yapılan alışveriş ve işlemlerde uygulanan azami faiz oranları ile ilgili değişiklik yapılmadığını ve mevcut kredi kartı faiz oranlarının 1 Temmuz 2012’den 30 Eylül 2012 […]

Merkez Bankası (TCMB) kredi kartı ile yapılan alışveriş ve işlemlerde uygulanan azami faiz oranları ile ilgili değişiklik yapılmadığını ve mevcut kredi kartı faiz oranlarının 1 Temmuz 2012’den 30 Eylül 2012 tarihine kadar, 3 aylık süre için geçerli olacağını belirtti.

Kredi Kartı Faiz Oranları

Merkez Bankası’nın yapmış olduğu açıklamaya göre uygulanacak azami kredi kartı işlemleri aylık TL faiz oranı %2,34, aylık kredi kartı dolar faiz oranı %1,70, aylık kredi kartı euro faiz oranı ise %1,64 olarak kaldı. Aylık kredi kartı gecikme faiz oranı ise Türk Lirası için %2,84, dolar için %2,20, Euro için ise %2,14 olarak uygulanmaya devam edecek.

Bu faiz oranları Merkez Bankası tarafından belirlenen azami kredi kartı faiz oranlarıdır. Bankalar bu oranları geçmemek kaydıyla kredi kartı faiz oranlarını belirlemekte serbesttirler. Her bankanın uygulayacağı faiz oranı ve ücret bilgileri farklı olabileceği için ihtiyacınıza en uygun kredi kartını seçebilmeniz için mutlaka bankaların sunmuş olduğu kredi kartlarını karşılaştırın. Bütçenize ve harcamalarınıza uygun kredi kartı ile alışverişlerinizi avantaja dönüştürün.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.