Kredi Kartları

Kredi Kartı Faiz Oranlarında İndirim

16 Mart 2013 tarihinde 28589 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan bildiriye göre Kredi Kartları Faiz Oranlarında indirime gidilmiştir. 1 Nisan 2013 tarihi itibari ile geçerli olacak Kredi kartları faiz oranları   […]

16 Mart 2013 tarihinde 28589 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan bildiriye göre Kredi Kartları Faiz Oranlarında indirime gidilmiştir. 1 Nisan 2013 tarihi itibari ile geçerli olacak Kredi kartları faiz oranları   aylık azami akdi kredi kartı faiz oranı Türk Lirası için  %2,22 ‘na aylık azami gecikme faiz oranı ise %2,72 oranına düşürüldü. Dolar ve Euro’da herhangi bir değişiklik olmadı. Şuan geçerli Faiz Oranlarını Kredi Kartları Faiz Oranları sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Merkez Bankasının belirlemiş olduğu faiz oranı maximum en üst sınır olarak belirlenip Bankalar bu oranı geçmeyecek şekilde kendileri belirler.

Ayrıca yapılan açıklamada 1 Nisan 2013 itibari ile faiz oranlarının uygulanmasının mümkün olmadığını 1 Tammuz 2013’e kadar bankalar belirleyeceği faiz oranlarını duyuracağı ve bu tarihten itibaren 3 aylık dönem için geçerli olacağı duyurusu yapıldı.

Eğer kredi kartınız gecikmeye girdiyse ve ödeme yapmakta zorlanıyorsanız, kredi faizleri daha düşük olduğu için kısa dönemli kredilerden faydalanabilirsiniz. Veya  Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum, Ne Yapmalıyım? yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.


2 Comments

  1. cengiz

    paraf kartımı iptal ettirmek istiyorum.4440400 numaralı telefonu çevirdikce hiç canlı konuşan kimsysy rastlamıyorum.Hep bant yaını yapılıyor.derdimim kimsysy analtamıyorum. Bu mu teknoloji çağı.Lütfen benimle ilgilenirmisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.