Kredi Kartları

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi kartınız için daha önce belirlemiş olduğunuz kredi kartı hesap kesim tarihini değiştirmek istiyorsunuz, peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Öncelikle hesap kesim tarihi değişikliğini peş peşe olmamak kaydıyla 1 yıl içerisinde […]

Kredi kartınız için daha önce belirlemiş olduğunuz kredi kartı hesap kesim tarihini değiştirmek istiyorsunuz, peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

Öncelikle hesap kesim tarihi değişikliğini peş peşe olmamak kaydıyla 1 yıl içerisinde 2 kez gerçekleştirebilirsiniz. Hesap kesim tarihi değişikliğini gerçekleştirirken son ödeme tarihinizin, ekstre kesim tarihinden yaklaşık 10 gün sonra olacağına mutlaka dikkat etmelisiniz. Sizin belirleyeceğiniz tarih ekstre kesim tarihi yani ekstre borcunun belirleneceği tarihtir. Hafta sonu ve özel günlere denk gelmesi gibi nedenlerle son ödeme tarihiniz yaklaşık olarak ekstre kesim tarihinden 10 gün sonrasıdır. Hesap kesim tarihinizi değiştirirken, ödeme yapabileceğiniz tarihin maaş ve gelirlerinizi aldığınız tarih ile uyumlu olduğuna mutlaka dikkat edin ki ödemelerinizde herhangi bir sorun yaşamayın.

Kredi kartı hesap kesim tarihi değişikliği, ödemelerinizi ileri bir tarihe taşıyacağı için dikkat etmeniz gereken birkaç noktada daha mevcuttur. Eğer dönem içi harcamalarınız içerisinde nakit avans çekimi mevcut ise ve henüz ödemesini gerçekleştirmediyseniz ve ödeme için ekstrenizin kesilmesini bekliyorsanız işte bu noktada 2 kez düşünmelisiniz. Çünkü nakit avans çekimlerinizde ödeme yapılana kadar faiz işlemeye devam edecektir. Bir diğer noktada bir önceki aydan devir eden ödenmemiş ekstre borcunuz var ise ödeme yapılana kadar bu rakama da dönem/alışveriş faizi işlemektedir. Ekstre kesim tarihi değişikliği ile ekstrenizi ertelemeniz durumunda ödenmemiş dönem borcunuz için daha fazla gün ve dolayısıyla daha fazla tutarda faiz işleyecektir.

Ekstre kesim tarihi değişikliğini mutlaka ekstreniz henüz kesilmeden önce gerçekleştirin. Hesap kesim tarihi değişikliğini banka şubelerinden, çağrı merkezlerinden ve internet şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.


5 Comments

 1. erol

  hesap kesim tarihinin öğrenmek istiyorum

  • nrgencer

   Bana telefon aç, hesap kesim tarihini söyleyeyim.

 2. ugur

  Ah erol erol Bu kafayla SEN once hayatini degistir

 3. Murat

  telefon ile müşteri desteğiniz sıfır. müşteri temsilcisine ulaşım gibi bir şey söz konusu değil sanırım bankanızda.

 4. Habil

  Hesap kesim tarihini bulamiyorum internetten bana yarDimci olabilir misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.