Kredi Kartları

Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek

Kredi kartından nakit avans çekmek günlük olarak faiz uygulandığı için ve faiz oranları kredi gibi ürünlerden yüksek olduğu için tüketiciler tarafından tavsiye edilmemektedir. Nakit avans işlemleri tüketici için avantajları olduğu […]

Kredi kartından nakit avans çekmek günlük olarak faiz uygulandığı için ve faiz oranları kredi gibi ürünlerden yüksek olduğu için tüketiciler tarafından tavsiye edilmemektedir. Nakit avans işlemleri tüketici için avantajları olduğu kadar dezavantajlarıda olan bir işlemdir.

Kredi Kartından Nakit Avans İşlemini Kullanmak için

Kredi kartınızdan nakit avans işlemini kullanmanız için bir yıl içerisinde borcunuzun %50’sini en az 3 kez ödemezseniz kredi kartına olan tüm borcunuzu ödeyene kadar nakit avans kullanamazsınız.

Kredi Kartından Nakit Avans İşlemini En Doğru Nasıl Kullanmalı?

Nakit avans adı üzerinde bir avans işlemidir. Avans bildiğiniz üzere alacağından önce yapılan ödeme öndelik anlamındadır. Örnek verecek olursak bazı iş yerleri maaşınıza karşılık olarak ayın ortasında belli bir miktar avans ödemesi yapar. Ve kısa vadede nakit sorunumuzu çözebiliriz.  Nakit avans işlemlerinde en sık yaşanan problem borç’un kısa vadede ödenmemesidir.

Bankalar nakit avans işlemlerine günlük faiz ve kullanım ücreti almaktadır. Kısa vadede nakit ihtiyaçlarımız için çok iyi bir çözüm’dür Uzun vadede ise ihtiyaç kredisi kullanmak daha avantalıdır.

Ortalama 15 ila 30 gün arasında kullanılan nakit avanslar avantajlıdır. 30 gün ve daha uzun vadeler için ihtiyaç kredisi çekmenizi öneririz.

Taksitli nakit avans nedir?

Nakit avans kullanımın azalmasından dolayı bankalar nakit avansı taksitlendirerek uzun vadede ödeme seçeneği sunuyorlar. Bu tür nakit avans kullanım şeçeneğine taksitli nakit avans’dır. Nakit avansınızı kısa vadede ödemeyecekseniz, taksitli nakit avans kullanabilirsiniz.


2 Comments

  1. Merve

    Nakit avans çektim ve bu ekstreye kart borcu olarak mi yansir yoksa ben borç gününü beklemeden nakit avanstan çektiğim tutari ödemeli miyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.