Kobi, Kredi

Ziraat Bankası’ndan Avrupa Yatırım Fonu Teminat Destekli KOBİ Kredisi

Ziraat Bankası’ndan Kobi’lere Büyük Destek! Avrupa Topluluğu’nun Rekabetçilik ve Yenilikçilik Çevre Programı adı altında Ziraat bankası Kobilere özel düşük faiz oranlı, esnek ödemeli kredi desteği sunuyor. Özellikle  Kadın Girişimcilere, ilk kez […]

Ziraat Bankası’ndan Kobi’lere Büyük Destek!

Avrupa Topluluğu’nun Rekabetçilik ve Yenilikçilik Çevre Programı adı altında Ziraat bankası Kobilere özel düşük faiz oranlı, esnek ödemeli kredi desteği sunuyor.

Özellikle  Kadın Girişimcilere, ilk kez iş kuran veya işini büyütmek isteyen girişimcilere kredi imkanı sunmaktadır.

AYF (Avrupa Yatırım Fonu) ve Ziraat bankası işbirliği ile Yıllık Cirosu 2 Milyon Euro’yı aşmayan, 9 ve daha fazla çalışanı olmayan, minimıum 5 yıldır faliyet gösteren Kobilere özel maximum 50.000 TL 1-5 sene taksitli esnek geri ödeme seçenekleri ile nakdi kredisinden faydalanabilirsiniz.

Teminat olarak, şahıs firmalarına AYF Kefaleti, Tüzel firmalara AYF kefaletine ek olarak alınmaktadır.

Detaylı bilgiyi; Ziraat Bankası şubelerinden veya çağrı merkezinden öğrenebiliriniz.

 


7 Comments

 1. AYF kredisinden faydalanmak istedim fakat sektörel fark var diye kullandırılamadım. sektör farkıda çok komik oda şöyle: ben inşaat malz. toptanı yapıyorum, istenilen ise sıhhı tesisat. burda anlamadığım sıhhı tesisat inşaat malzemesinden sayılmıyormu? Lütfen bu konuya açıklık getirilmesini istiyorum. İşim yeni ve ben işimde başarılı olmak istiyorum. Bu krediyi kullanıp işimi geliştirmek istiyorum.

  • Merhaba Fatih bey,

   İstanbul Sanayi Odasının web sitesindeki bilgiye göre, AYF Kredisi Özel sektöre ait imalat sanayi, tarıma dayalı sanayi, turizm ve hizmetler sektöründe faaliyet gösteren firmalar yatırım projelerine finansman sağlamaktır. Detaylı bilgi için; http://www.eib.org veya Istanbul Sanayi Odası Ömer Baysan’a (Tel: (212) 2522900 – dahili: 163) numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

   kredibulteni.com

 2. GÜLÇİN TEKSTİL / VAN

  Evet bu kredi için başvurdum. Van Ziraat Bankası Merkez şubesinden yeni girişimci olduğum ve gerçekten işimi yapmak için KOSGEB denilen o illete güvenerek binbir zorlukla açtığım firmanın devamını sağlamak için bayan bir girişimci olarak kredi talebinde bulundum. Firmayı kurduğumdan beri çalıştığım ziraat bankasından bir tek hırsız olamadığım için bu desteği ki kendilerin sağladığı değil Avrupa Yatırım Fonunun parasını bana vermemek için ellerinden geleni yaptılar.2 firmayla yaptığım anlaşma fesoldu işlerim iyice düzensizleşti… Bana açıkça bu parayı vermeleri için hırsız olmam şartı getirilmiş olsaydı hiç başvuruda bulunmazdım. Ben hırsız olamam işimi yürütmek istemiştim olmadı. Bu sebeple Kadına değer veriliyor,üretici olması için destek veriliyor yalanlarına kanmayın. O paraların nereye gittiğini çok iyi biliyorum. Eğer elinizde paranız varsa iş kurun. ne KOSGEB ne de ZIRAAT BANKASINA güvenerek işe başlamayın ya da hırsız olmayı öğrenip bu krediyi veren yetkililerin yanına öyle gidin.Sistem kadın girişimciye değil HIRSIZA çalışıyor. Arada belli olmasın diye birkaç garibana da kırıntı veriyorlar.HABERİNİZ OLSUN BU ÜLKEDE NE DENİRSE DENSİN KADININ ÖNEMİ YOK…..

 3. saban yıldırım

  bu kredi hala devam ediyor mu?

 4. hasan

  selamlar yenı bir şirket kursak bgun mesela yarın bu krediye başvursak albilirmiyiz iş kurmam lazım

 5. Ayf kredisine bas vurduk limit bitmiş tekrar acılırmı

 6. marhaba zıraat bankasına 2014 de yine AYF kredisi gelecekmiş nezaman gelir yardıncı olumusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.