Mevduat

Burgan Bank Kimdir?

Burgan Bank, Ortadoğu ve kuzey afrika ülkelerinde faliyet gösteren ve hisselerinin büyük bir kısmına  Cezayirli – Gulf Bank Algeria, Iraklı – Bank of Baghdad, Ürdünlü – Jordan Kuwait Bank – JKB […]

Burgan Bank, Ortadoğu ve kuzey afrika ülkelerinde faliyet gösteren ve hisselerinin büyük bir kısmına  Cezayirli – Gulf Bank Algeria, Iraklı – Bank of Baghdad, Ürdünlü – Jordan Kuwait Bank – JKB (Ürdün) ve Tunuslu -Tunis International Bank sahip Kuveyt merkezli, 1977 yılında kurulan ticaret bankasıdır.

Kuveyt’de en değerli bankacılık markaları arasında ikinci olan Burgan Bank, Ortadoğu ve Kuveyt’te bir çok ödül kazanmıştır.

Burgan Bank Türkiye’de İştirak edebilmek için  Tekfen Yatırım Finansman Bankası A.Ş  adıyla 1989 yılında kurulan ve Bank Ekspres’i bünyesine katan ve son olarak Eurobank EFG ile stratejik ortak yaparak ünvanı Eurobank Tekfen olan bankanın hisselerinin %99.26 ‘sını 21 Aralık 2012 tarihinde alarak yatırımlarına bir yenisini katarak büyümektedir.

Yasal olarak 28 Ocak 2013 tarihi itibari ile Eurobank Tekfen‘in ünvanı değişerek Burgan Bank A.Ş. olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Burgan Bank Türkiye’de 60 şubesiyle başta kurumsal, ticari, KOBİ müşterileri ve perakende müşterilerindede hizmet vermektedir.

Ayrıca, Burgan Leasing, Burgan Yatırım ve Burgan Portföy isimli üç iştiraki vardır.

Burgan Banka 0 850 222 8 222 numaralı çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz.

 


1 Yorum

  1. MESUT

    sevgili yönetici kardeşim iş yeri açma düşüncemize kosgeb öncesi sermaye amaçlı 100000 bin tl bireysel ön kredi verecek bir banka aramaktayım bunun için yardımcı olma durumunuz olurmu? şimdiden saygılar teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.