Kredi, Mevduat

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl İşler?

Kredili Mevduat Hesabı Nedir? Daha önceki yazımızdan kredili mevduat hesabı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kredili Mevduat Hesabı Kredili mevduat hesabı bildiğiniz gibi hesabınıza önceden tanımlanmış Kredi limitidir. Bu Kredi limitini […]

Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Daha önceki yazımızdan kredili mevduat hesabı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı

Kredili mevduat hesabı bildiğiniz gibi hesabınıza önceden tanımlanmış Kredi limitidir. Bu Kredi limitini kullandığınız taktirde vadesiz hesabınız eksiye bakiye olarak gösterir. Ve hesabınıza para yatırdığınızda eksi hesabınız artı hesaba geçer.

Kredili Mevduat Hesabı Avantajı

Kredili Mevduat hesabının en büyük avantajı istediğiniz taktirde hesabınızdan para çekebilir ve istediğiniz tarihte kredili mevduat hesabınızı kapatabilir ve paranızı nakit, başka bankaya transfer ,ödeme gibi şeçeneklerle kullanabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı Faiz Yansıması

Kredili mevduat hesabınıza valörlü bakiye üzerinden günlük faiz işletilir. Kredili mevduat hesabınız yatırmış tutara valörlü bir (1) iş günü sonrası olarak kabul edilir.

Faiz tutarı günlük olarak işletilir ve ay sonunda Kredili mevduat hesabınızın bağlı olduğu vadesiz mevduat hesabınızdan  faiz ve diğer giderler tahsil edilir.

Kredili mevduat hesabı faizi nasıl hesaplanır?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.