Konut Kredisi, Kredi, Mevduat

Moody’s Bazı Alman ve Avusturya Bankalarının Kredi Notunu Düşürdü

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu olan Moody’s, Euro bölgesi kriziyle ilgili risklerinin artmasına bağlı olarak Avusturya’nın en büyük üç bankasının ve Almanya’nın altı 6 bankacılık grubunun kredi notlarını düşürdü. Geçtiğimiz günlerde […]

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu olan Moody’s, Euro bölgesi kriziyle ilgili risklerinin artmasına bağlı olarak Avusturya’nın en büyük üç bankasının ve Almanya’nın altı 6 bankacılık grubunun kredi notlarını düşürdü.

Geçtiğimiz günlerde Moody’s İtalyan bankalarının notunu da düşürmüştü. Bununla ilgili yazımıza Moody’s 26 İtalyan Bankasının Kredi Notunu Düşürdü başlıklı makalemizden ulaşabilirsiniz. Euro Bölgesi geneli geniş çaplı değerlendirme kapsamında yapılan not indirimlerinin, İspanya ve İtalya bankalarının düşürülen notları ile kıyaslandığında hafif kaldı.

Almanya’nın ikinci büyük bankası olan Commerzbank‘ın kredi notunu bir kademe düşürerek A2’den A3’e çeken Moody’s, Deutsche Bank için girişimde bulunmayı ise erteledi. Moody’s Avusturya‘da ise Erste Group Bank‘ın kredi notunu iki kademe düşürerek ve A1’den A3’e indirdi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.