Kredi, Taşıt Kredisi

MTV İkinci El Araba Piyasasını Canlandırdı

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde gerçekleşen düzenlemeler ile vergi tutarının artması sıfır km araba piyasasınındaki talebi azaltırken, ikinci el oto piyasasındaki talepte artış yaşandı. İkinci el araba piyasasında yaşanan talep artışı ile […]

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde gerçekleşen düzenlemeler ile vergi tutarının artması sıfır km araba piyasasınındaki talebi azaltırken, ikinci el oto piyasasındaki talepte artış yaşandı. İkinci el araba piyasasında yaşanan talep artışı ile birlikte galericiler satmak için araç bulamadıklarınıı belirtti.

Otomobiller artık özel tüketim kategorisinden çıkarak kişiler için zorunlu bir ihtiyaç haline dönüştü. Daha önce yılbaşı kampanyaları, yaz kampanyaları gibi dönemlerde yapılan indirimler ile sıfır km araba alımına olan talep artmış, ikinci el arabalara ise talep azalmıştı. Ancak yapılan son MTV düzenlemesi ile araba fiyatlarındaki artış bu durumu tam tersine çevirerek, az km yapmış ve 1-5 yaş arası araçlarda alımın artmasını sağladı.

Yakıt Tasarrufu Sağlayan Araçlar Tercih Sebebi

Bir diğer yandan benzinde gerçekleşen zamlar ile birlikte kullanıcılar, motor hacmi düşük olan küçük, şehir arabalarını tercih etmeye başladı. 1.2,1.4 motor hacmine sahip arabalara olan yönelim artarken bir diğer yandan dizel araçlar ikinci bir tercih sebebi oldu.

Tüketicilerin daha da bilinçlenmeye başladığı günümüzde, araba alımında çevreci ve daha az yakıt tüketen otomobiller giderek yaygınlaşmaya başladı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.