Kredi, Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt Kredisi Nedir? Taşıt kredisi sıfır km veya ikinci el araç alımlarınız için kullanabileceğiniz bir tüketici kredi türüdür. Taşıt kredisini sadece taşıt alırken kullanabilirsiniz. Taşıt Kredisi aldığınız zaman alacağınız taşıta […]

Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt kredisi sıfır km veya ikinci el araç alımlarınız için kullanabileceğiniz bir tüketici kredi türüdür. Taşıt kredisini sadece taşıt alırken kullanabilirsiniz. Taşıt Kredisi aldığınız zaman alacağınız taşıta rehin koyulur. Taşıt kredisi ile almış olduğunuz taşıtı bankanızdan habersiz satamazsınız.

Kaç Ay Vadeli taşıt Kredisi Kullanabilirim?

Taşıt kredisi alırken kullanabileceğiniz vade zamanı  48 ayı geçemez. 1 ila 48 ay arasında istediğiniz vadede taşıt kredisini kullanabilirsiniz.

Alacağım Araçın Ne Kadarını Taşıt kredisi Kullanabilirim?

50.000 TL ve altında olan araçlar için %70’e Taşıt Kredisi kullanabilirsiniz. 50.000 TL üzeri araçlar için 50.000 TL’sine kadar %70, 50.000 TL üzeri için kalan kısmı için  %50’sini aşmayacak şekilde taşıt kredisi kullanabilirsiniz.

Araç Fiyatları Sıfır bir araç alacaksanız  fatura tutarı üzerinden ikinci el araç alıcaksanız kasko değeri üzerinden hesaplanır.

2.el Taşıt Kredisi Yaş Sınırı Var mı?

Taşıt kredisi ile alacağınız 2.el aracın herhangi bir yaş sınırlaması bankalar nezlinde farklılık gösterebilir. Çoğu banka 5 yaşa kadar taşıt kredisi kullandırımı yapmaktadır. 5 yaş üstü bir çok bankadan taşıt kredisi kullanamazsınız.


1 Yorum

  1. Çok iyi bir yazı ellerinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.