Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi Taksitlerini Ödeyemiyorum

Taşıt kredisi taksitlerini ödeyemiyorum, Ne Yapmalıyım? Taşıt kredinizi ödeyemiyorsanız, bankanız 90 gün (3ay) içerisinde sizi devamlı arayarak ödemeniz veya eğer prosedürlerinde var ise  tekrar yapılandırmanız konusunda size bilgi vereceklerdir. Bu […]

Taşıt kredisi taksitlerini ödeyemiyorum, Ne Yapmalıyım?

Taşıt kredinizi ödeyemiyorsanız, bankanız 90 gün (3ay) içerisinde sizi devamlı arayarak ödemeniz veya eğer prosedürlerinde var ise  tekrar yapılandırmanız konusunda size bilgi vereceklerdir. Bu süre zarfında aracınızda rehin bulunduğu için aracınızı satamazsınız. Banka ile tekrar ödeme planı çıkarabilir veya başka bankadan kredinize mehsuben  kredi alarak kapatabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Ödeyemiyorum, Aracıma Haciz Gelir mi?

Eğer,  90 gün içersinde hiç bir ödeme yapmadınız ve ya bankanız ile tekrar ödeme planı hazırlatamadınız ise bankanız 90 gün yani 3 ay sonra ödeyemediğiniz taşıt kredisi için size yazılı ihtar çekecektir. Banka çekmiş olduğu yazılı ihtar ücretinide size yansıtacaktır. Yazılı ihtar çektikten sonra sizi mahkemeye vermesi için 90 günlük bir süre daha vardır. bu 90 gün idari takip uygalayacaktır. İkinci  90 gün içersinde tekrardan bankanız ile ödenmemiş taşıt krediniz için anlaşma yapmadıysanız veya kredi kapama yapamadıysanız.(toplamda 180 gün yani 6 ay sonra ) Bankanız yasal takip sürecini başlatacaktır. Bu yasal takip sürecinde sizi mahkeme masrafları ve avukat masrafları taşıt kredisi çeken kişiden tahsil edilecektir. Mahkeme neticesine göre tekrardan tüm masrafları ödeyerek kredinizi kapatabilirsiniz. Fakat, bu süreçtede kapatamadıysanız mahkeme taşıt kredisi tahsilatına aracınıza  haciz yolu ile banka tarafından tahsiline karar verebilir. Bu tür durumda aracınıza haciz işlemi yapılır.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.